|
7 marca
„Gdy człowiek podejmuje już decyzję, to trochę jakby skoczył w wartki strumień, który porywa go w kierunku, o jakim mu się nie śniło, w chwili gdy ją podejmował”. – Paulo Coelho.
1000 - Rozpoczął się I zjazd gnieźnieński.
1330 - Król Władysław I Łokietek nadał prawa miejskie Tarnowowi.
1837 - Na mocy ukazu cara Mikołaja I Romanowa w Królestwie Polskim województwa zostały zastąpione przez gubernie.
1862 - W Teatrze Skarbkowskim we Lwowie wystawiono po raz pierwszy tragedię „Balladyna” Juliusza Słowackiego.
1911 – Urodził się Stefan Kisielewski, polski prozaik, publicysta, krytyk muzyczny, kompozytor, polityk, poseł na Sejm PRL (zm. 1991).
1939 – 1945 – Druga Wojna Światowa.
1950 - Sejm Ustawodawczy przyjął ustawę wprowadzającą nakaz pracy.
1953 - Katowice i województwo katowickie zostały przemianowane na Stalinogród i województwo stalinogrodzkie. Od 7 marca 1953 do 12 grudnia 1956!
1953 - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie otrzymał imię Józefa Stalina;
1956 – Daniela Koronkiewicz, obywatel PRL jest w czwartym miesiącu ciąży z przyszłym obywatelem PRL, Ewą Koronkiewicz…
1957 - Ewa Koronkiewicz, ob. PRL kontynuuje strajk głodowy /do 1.09.1973/ przeciwko wojnie domowej, DLA DOBRA WSPÓLNEGO PRZECIWKO ZŁU…
1972 – Daniela Koronkiewicz, obywatel PRL otrzymuje przydział na mieszkanie.
Od 7 marca 1987 do 12 grudnia 1987 Ewa Koronkiewicz jest w ciąży z przyszłym obywatelem PRL i RP, Szymonem Koronkiewicz…
1989 – Trwają obrady Okrągłego Stołu /6 luty-5 kwietnia/…
1992 – Ewa Koronkiewicz, obywatel RP zarabia na utrzymanie swojej rodziny /samotna matka z 4-letnim dzieckiem/, uczestnicząc w przestępczym procederze załatwiania noclegów w swoim domu dla nielegalnych handlarzy i przemytników zza wschodniej granicy. W procederze tym biorą udział pracownicy i prawnicy kancelarii adwokackiej. Na rynku pracy w RP nie ma dla niej żadnych propozycji.
1993 – 3. dzień Ewa Koronkiewicz, obywatelka RP wraz z 5-letnim dzieckiem , prowadzi gospodarstwo domowe z odebranym prawem dostępu do elektryczności, gazu, ogrzewania, bez prawa do zjedzenia gorącego posiłku, z nielegalnym dostępem do zimnej wody…
1997 – Zmarła Agnieszka Osiecka, polska poetka, pisarka, autorka testów piosenek /ur. 1936/.
2009 - W Stoczni Szczecińskiej „Nowa” zwodowano ostatni statek – kontenerowiec „Fesco Vladimir” dla armatora rosyjskiego;
2014 - Premiera filmu „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.
2022 – 12. Dzień w wojnie.
Trwa ludobójcza, a więc nieludzka inwazja Federacji Rosyjskiej, przez podobno drugą co do wielkości armię na świecie, pod dowództwem Władimira Putina i wymusza zmiany planów i wszystkich decyzji na poziomie, prywatnym, państwowym i organizacji międzynarodowych, terroryzując i reorganizując życie każdego mieszkańca Ziemi od przywódców, po kloszarda.
- Orban zamyka przestrzeń powietrzną dla samolotów NATO oraz nie będzie pośredniczył w dostawie broni Ukrainie.
- Ktoś przesłał obraz wizji mapy Polski i Rosji, która wchłonęła wszystkie dawne republiki, jako przestrogę dla tych, którzy są przeciwni polskiej pomocy dla Ukrainy.
- Radosław Sikorski przypomina, że wystarczy przestrzegać Konstytucji i kasa z UE zostanie automatycznie odblokowana.
- W tle Tomasz Lis na Twitterze, dokonuje możliwych wolt i salt, by jakoś wyrazić podziw dla Polaków, bez podziwiania wybranej przez nich władzy.
CO SŁYCHAĆ U AKTORA NA SCENIE UKRAIŃSKIEJ
- Jesteśmy zmuszeni do zabijania.
- Nigdy nie chcieliśmy wojny.
- Wojnę tę przynieśli do nas.
No tak, wszystko jest już jasne. W Polsce na scenie wciąż wystawiana jest ta sama sztuka. Dramat wojenny pt. "Antypolski proniemiecki - prorosyjski".
***
ZATRZYMAĆ NA JEDNĄ DOBĘ SWOJE EMOCJE W WOJNIE, TO OTRZYMAĆ TRZY DNI POKOJU W ŚWIECIE UCZUĆ.
***
Zebranie faktów: Ewa Macioszczyk, 7 marca 2022
WYDANIE 49/2022-03-25